Plastová okna
nabídka oken a příslušenství

zobrazit nabídku

Drobečková navigace

Domů > Produkty > Plastová okna REHAU > Kování ROTO > Okna a plastová dveře

Okna a plastová dveře

Roto - kvalita od vynálezce otevíravě sklopného okna

Wilhelm Frank, zakladatel firmy Roto, byl jedním z prvních lidí, kteří se intenzivně zabývali technikou okenního kování. Jeho otevíravě sklopné kování bylo poprvé průmyslově vyrobeno roku 1935. V současné době patří firma Roto díky svému inovativnímu výrobku, orientovanému na komfort, bezpečí a design, k nejvíce prodávaným otevíravě sklopným kování na světě. 

Použití:

  • roto1přízemí: bezpečnost Volně přístupná plastová okna v přízemí jsou vyhledávaným cílem zlodějů. Díky bezpečnostním háčkům, protilehlým středovým zarážkám, zamykatelným madlům a elektromechanickému řešení se lze proti vloupání ochránit maximální možnou měrou.
  • Obývací pokoj: Designo Kování bez viditelné techniky splňuje nejvyšší designové nároky a díky svému velkému otevíracímu úhlu umožňuje ničím nerušený pohled ven.
  • Komfortní balkónové dveře: Nábytek a dekoraci může poškodit prudký vítr, pokud necháme balkónové dveře otevřené. Prudce zavřené balkónové dveře nechávají na záclonách černé čmouhy. I na to Roto myslí a vyvinulo vhodné řešení.
  • Více bezpečí v dětském pokoji: Hrající si děti mohou plastová okna jednoduše otevřít a tím se dostat do nebezpečí. S novou technologií "naklápení před otáčením" nabízí Roto pro malé zvědavce jisté řešení. Pokud je páčka v pozici zavřeno, tak lze okno pouze sklopit.
  • Automatická výměna vzduchu, např. v koupelně: Při sprchování se v koupelně často zvyšuje vlhkost vzduchu. Jenže během ranního shonu většinou chybí čas na větrání. Systém Roto E-Tec umožňuje pravidelné, automaticky řízené větrání. Plísně pak nemají šanci.
  • Větrání v ložnici podle potřeby: V zimě se pokoj se sklopeným oknem často provětrá až příliš, zatímco v létě vyklopené okno mnohdy nestačí. Se speciálním přídavným dílem je však možné míru vyklopení libovolně nastavovat.
  • Více komfortu, např. v pracovně: Složité natahování při otevírání plastového okna je s Rotem minulostí. Všude tam, kde je okno těžko dostupné, činí komfortní okno Roto obsluhu mnohem jednodušší.
  • Stahovací okno v kuchyni: Ve srovnání s vyklopeným oknem umožňuje stahovací okno otevření dokořán, při němž může vzduch rychle proudit. Navíc k tomu potřebujete méně místa, protože vám nikde nezavazí okenní křídlo.

 

Design

roto2Roto NT Designo - estét mezi kováním

V pěkném domově rostou rovněž nároky na design oken. V dnešní době platí, že čím méně okenní techniky člověk vidí, tím lépe. Příliš viditelné části kování narušují čisté linie profilů. V tomto ohledu je měřítkem kování Roto NT Designo

Roto NT Designo splňuje ty nejvyšší nároky na design

Žádné zvnějšku viditelné vazy, žádné krycí lišty, nic nenarušuje optiku plastového okna a navíc šetříte čas při umývání oken. Výjimečná je taktéž míra otevření křídla: Kování Roto NT Vám dovoluje otevřít okno až pod úhlem 100° a umožňuje tak nerušený pohled ven. Křídlo plastového okna lze jednoduše nastavit ve všech třech rozměrech.

Dostatek místa pro extra bezpečnost

Roto NT Designo je vybaveno malými, kompaktními, příchytnými mechanismy, které poskytují mnoho prostoru pro přídatné bezpečnostní prvky.

Bezpečnostně-technické vybavení je možné až do třídy odolnosti 2. Zajištění proti vypáčení je u tohoto typu kování standardně integrováno.

roto3K pěknému oknu patří také pěkná klika

Klika DecoLine zaujme už ve standardním provedení svým osobitým designem, zatímco klika Secustic® zase svojí bezpečností.

Pro ještě větší bezpečnost se pak hodí uzamykatelná varianta kliky DecoLine.

Montáž jedním člověkem

Roto NT Designo výrazně redukuje náklady na montáž. Celá závěsová strana křídla se montuje zakrytá. Všechna dodatečná nastavení lze provést inbus klíčem velikosti 4.

Hmotnost křídla do 80 kg

Standardní kování Roto NT Designo dovoluje hmotnost křídla až 80 kg. Od začátku roku 2007 lze u oken zaměnit křídlo za křídlo s hmotností až 130 kg.

Výhoda: těžká a rozměrná plastová okna a dveře lze vybavit týmž kováním.

Designo je plně integrován do systému NT

Díky modulární výstavbě je výroba ulehčena. Všechny součásti systému Roto NT Designo jsou přizpůsobené stavebnicovému systému Roto NT, což značně snižuje cenu montáže. Obecně se Roto NT Designo také jednodušeji montuje.

Kování se jednoduše umístí do rohu, přičemž se vyloučí chyby. K Roto NT Designo lze dodat další příslušenství, jako např. omezovač úhlu otevírání (nastavitelný na 90° nebo 100°), který přijde vhod u velkých a těžkých oken.